Preview Mode Links will not work in preview mode

Aug 15, 2019

Vysvetliť ako funguje Junglescout je dosť náročné, preto si vypočujte podcast a budete múdrejší :) Hlavné však je, že berie údaje priamo z Amazonu.

Je to vlastne jednoduchá aplikácia pri ktorej si viete krásne nastaviť svoj niche, určiť kritéria podľa ktorých bude program vyhľadávať, počet recenzií atď. a vyhľadať tvoj vysnívaný produkt.

Program nad zlato – JungleScout Extension metóda (v popise - link)

 • Extension ktorý vám „preloží“ BSR do konkrétnych predajov. Celá Amazon komunita sa zhoduje na tom, že tento program je najpresnejší na trhu. Viaceré štúdie ktoré to dokazujú. 
 • Skontrolovať vždy dátum uvedenia na trh – pri malom počte recenzií je možné, že produkt je promovaný / launchovaný
 • používať CamelCamelCamel - link na webe
 • Dávať si pozor pri akých kľúčových slovách produkt vyhľadávame – používame tie najvšeobecnešie výrazy. Prípadne už dopredu myslíme na TOP 9-10 kľúčových slov a podľa nich vyhľadávame cez Jungle Scout a dáta spracovávame.
 • Ďalšia možnosť je prezrieť si Best Seller List + JungleScout Extension.
 • Na základe výberu niche si vieme prezrieť tie úplne najpredávanejšie produkty na Amazone. Zobrazuje sa iba 100 prvých. Treba ísť čo najhlbšie do podkategórií.
 • New Releases List + JungleScout Extension
 • Produkty, ktoré sú na trhu krátky čas avšak dokázali zaznamenať signifikantný úspech. Môžu to byť hot produkts (fidget spinner) ale pozor na silne konkurenčné niche.
 • tvoj vlastný systém hľadania produktu - možno ideš na istotu alebo proste chceš predávať legíny a hotovo!

 

 1. Predajná cena okolo  $25 – $50 USD

Čiže pod 20 € to už nevychádza moc so ziskom a nad 50 € už kupujúci trošku váhajú nad kúpou a nenakupujú to moc často...

 1. Nesezónny produkt.

Hľadáme nesezónne produkty. alebo aspoň to máme na mysli a nebudeme smutný keď nebudú predaje ok? :)

Pokiaľ ti je jedno čo predávaš drž sa tohto pravidla. Ak chceš produkt do ktorého budeš zažratý, určite sa týmto nenechaj odradiť… Je tam kopec produktov ktoré môžu byť super úspešné aj keď sú dajme tomu ozrutné :D O poplatky sa netreba báť - všetko sa dá krásne vypočítať dopredu ešte pred nákupom...

Jednoduché na výrobu

Nikto sa nechce pasovať s problémami s kvalitou alebo s výrobnými zádrheľmi. Keďže si malý podnikateľ a nie veľká spoločnosť takéto veci ťa budú iba zdržovať.

Presne kvôli tomu je dobré nevyberať si produkty ktoré sú - zo skla, elektroniku - možno nie úplne vynechať ale zložité el. súčiastky určite neurýchlia tvoj proces. Vyvarovať sa treba tiež zložitým produktom - napr. takým na ktoré nenájdeš len tak ľahko výrobcu.